• +90 (216) 313 8112 - 0507 363 3262
  • evimizdesaglik@gmail.com

Evde Bakım & Ambulans Hizmetleri

Evinizde iş yerinizde kısaca gereksinim duyduğunuz her yerde 7/24 saat kesintisiz profesyonel kadromuz ile siz değerli hastalarımıza hizmet sunmaktayız.

Hizmetlerimiz

Evde Hemşirelik Hizmetleri

  • Sonda Takma Sonda Çıkarma
  • Serum Takma Serum Çıkarma
  • Hasta Bakımı 7/24

Evde Pansuman Hizmetleri

Yatak Yarası (Dekübitüs) Nedir? - Nasıl Tedavi Edilir? 
 
Yatak yarası hastanın aynı pozisyonda uzun süre kalması nedeniyle özellikle yatak ile kemik çıkıntıları arasında kalan bölgelerde yüzeysel kan dolaşımı vücut ağırlığının etkisiyle bozulur. Kan dolaşımının bozulması ile birlikte çevreden kaynaklanan fiziksel mekanik ve bazı kimyasal faktörler nedeniyle doku hücreleri beslenemez. Oksijensiz kalan doku harabiyete uğrar ve ülser meydana gelir. 
 
Yatak yarası deride kızarma ile başlar. Kızarma (Eritem) daha sonra morarmaya dönüşür. Moraran alanda deri bütünlüğü bozulur ve deri yer yer açılır. Açılma gittikçe yayılır ve enfekte olur. Yatak yarasının derinliği ve genişliği oranında hasta kan plazması kaybeder. 
 
Yatak yarası, deri ve derialtı dokularına ve hatta kemiğe kadar derinleşebilir. Özellikle paralizili ve nörolojik hastalarda, diyabetlilerde, metabolizma bozukluğu olan hastalarda ve anemilerde çok sık görülür. 

Yatak Yarasını Önleme (Tedavisi) 
 
Tıbbi ve cerrahi tedavi amacıyla uzun süre yatan hastalarda yatak yarasının önlenmesi veya hafif geçirilmesi iyi bir hasta bakımı ile mümkündür. Tedavi sırasında yatak yarasını önlemek bakımın temel ilkesidir. 
 
Yatak yarasını önlemek için aşağıdaki uygulamalar yapılır. Hastaya bol proteinli bir diyet uygulanır. 
Deri temiz, kimyasal etkenlerden uzak ve normal kurulukta tutulur. Hastanın yatış pozisyonu belirlenen zamanlarda sık sık değiştirilir. Yatağa temas eden ve basınç altında kalan, kemik çıkıntılarının bulunduğu bölgelere masaj yapılır. Yatak takımlarındaki kırışıklıklar giderilir. 
 
Dışkı veya idrar ile kirlenen bölgeler sık sık temizlenir ve çamaşırlar değiştirilir. Hastaya temas eden yatak yüzeyinin yumuşak olması ve kolay havalanabilir olması sağlanır. Yumuşaklık, çarşaf altına post veya sünger konması ile sağlanabilir. 

 
Özel üretilmiş yüzeyi bölgesel olarak değişen havalı yataklar kullanılır. Oluşan yatak yarasının bakımı için aşağıdaki uygulamalar yapılır. Yatak yarası olma ihtimali yüksek olan ve kızaran bölgeye %70'lik alkol ile masaj yapılır. Antiseptikle silinir pudra ile kurulanır. Hekim tarafından önerilen antiseptik solüsyon ile açılan yaralı bölge pansuman yapılır. Yara kuru pansuman ile korunur. 

Nekrozu olmuş dokular eksizyon ile alınır. Oksijen ile yara yıkanır. Yara kuru ve temiz tutulur. Gerekirse ultraviole tedavisi yapılır. Yaraya hücre çoğalımını hızlandıran pomatlar sürülür ve yara koruyucu steril pansuman ile kapatılır.Yatak yarasının tedavisi hekim tarafından planlanır. 

Nitelikli, Bir Yara Bakımı : 

Enfeksiyon etkenleri, 
Travma, 
Zarar verme olasılığı yüksek ajanlar ile ilişkisinin kesilmesi, 
Yarada tekrar cerrahi girişim gerektirecek koşulların oluşturulmaması ile sağlanır.  

HEMEN ARA
Tel : 216 313 8112 - Cep : 0533 055 2277 - 0507 363 3262

Doktor Hizmetleri

Sağlık kuruluşuna gidemeyen, ulaşımda sorun yaşayan veya herhangi bir nedenden dolayı evinde muayene ve takip olmak isteyen hastalarımızın; muayene, teşhis/tanı, tetkik ve tedavi hizmetlerini sağlamak amacı ile doktorlarımız evinize geliyor.

Evde Bakım & diğer Sağlık Hizmetlerimiz

Evde Bakım ve sağlık hizmetleri kapsamında sağlıkta birçok hizmet alanında siz değerli hastalarımıza ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza uzman kadro ve tam donanımlı ekipmanlarımızla hizmet vermekteyiz.

laboratuvar Hizmetleri

Evde kan alma hizmeti son derece önemlidir…

Portör Muayenesi

Portör; Portör bulaşıcı hastalıklara neden olan…

Medikal Malzeme Satış & Kiralama

Evde ihtiyaç duyduğunuz...

Yoğun Bakım Hizmetleri

Yoğun bakım ünitelerinde veya servislerde tedavi…

7/24 AMBULANS HİZMETLERİ

Acil yardım ve nakil ambulanslarımız ile 7/24 saat kesintisiz hizmet sunmaktayız. Tıbbi durumlarından ötürü diğer ulaşım araçlarını kullanamayan hastaların, şehir içi ve şehirler arası nakil işlemlerinde, güven ve konforu ön planda tutarak 7/24 saat kesintisiz hizmet vermekteyiz. Gerek yurt dışından hava yolu ile gelen veya giden hastaların karşılanması ve benzer şekilde gerek şehir içi gerekse şehirler arası naklini sağlamaktayız

Bize Ulaşım