• +90 (216) 313 8112 - 0507 363 3262
  • evimizdesaglik@gmail.com

Evde Bakım & Ambulans Hizmetleri

Evinizde iş yerinizde kısaca gereksinim duyduğunuz her yerde 7/24 saat kesintisiz profesyonel kadromuz ile siz değerli hastalarımıza hizmet sunmaktayız.

Hizmetlerimiz

Evde Hemşirelik Hizmetleri

  • Sonda Takma Sonda Çıkarma
  • Serum Takma Serum Çıkarma
  • Hasta Bakımı 7/24

Nazogastrik sonda Uygulaması

AMAÇ : Üst gastrointestinal sistem (GİS) kanamalarının tedavisi, değerlendirilmesi, mide içeriğinin toplanması, mide lavajı, mide salgılarının aspirasyonu, ilaç verme, beslenmenin yapılması ve ameliyat sonrası kusmanın önlenmesidir. 

Nazogastrik Sonda ( NGS) 

Mide suyunun dışarı alınarak incelenmesi. Mide-barsak sistemi kanamalarında hem teşhis, hem tedavi amacıyla, ince barsak tıkanmalarında tıkanmanın sebep olduğu mide şişkinliğini Önlemek, hastanın bulantısına, kusmasına mani olmak ve rahatlatmak yahut hastayı beslemek amacıyla bu tüp hastaya yutturulur. 

Hasta Önce rahatlattırılıp, endişesi giderilir. Hasta oturur durumda olmalıdır. Nazogastrik tüpün ucu vazelinle yağlanarak, burun deliklerinden daha geniş olandan sokulur ve yavaşça İlerletilir. Tüp burnun yukarısına değil arka kısmına doğru irilmelidir. Hastaya tüpü boğazında hissettiği zaman yutkunması söylenerek tüpün solunum yoluna gitmesine mani olunur. Gerekirse hastaya yudum yudum su içirtilerek yutkunması sağlanır. Genellikle tüp 45 cm. kadar sokulduğunda mideye ulaşılır ve mide muhtevası kendiliğinden tüpten gelir. Gerekirse şırınga İle tüpün dıştaki ucundan emme uygulanarak mide muhtevası boşaltılır. Daha sonra Nazogastrik tüp burun sırtına bir flasterle tutturulur. 

Tüp yutturulurken solunum yoluna kaçması durumunda öksürük, solunum güçlüğü, morarma olur. Bu durumda tüpün geri çekilerek çıkartılması lâzımdır. Ayrıca tüpün mide içinde kesin olarak bulunmadığı durumda tüpten sıvı verilmelidir. 

HEMEN ARA
Tel : 216 313 8112 - Cep : 0533 055 2277 - 0507 363 3262

Doktor Hizmetleri

Sağlık kuruluşuna gidemeyen, ulaşımda sorun yaşayan veya herhangi bir nedenden dolayı evinde muayene ve takip olmak isteyen hastalarımızın; muayene, teşhis/tanı, tetkik ve tedavi hizmetlerini sağlamak amacı ile doktorlarımız evinize geliyor.

Evde Bakım & diğer Sağlık Hizmetlerimiz

Evde Bakım ve sağlık hizmetleri kapsamında sağlıkta birçok hizmet alanında siz değerli hastalarımıza ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza uzman kadro ve tam donanımlı ekipmanlarımızla hizmet vermekteyiz.

laboratuvar Hizmetleri

Evde kan alma hizmeti son derece önemlidir…

Portör Muayenesi

Portör; Portör bulaşıcı hastalıklara neden olan…

Medikal Malzeme Satış & Kiralama

Evde ihtiyaç duyduğunuz...

Yoğun Bakım Hizmetleri

Yoğun bakım ünitelerinde veya servislerde tedavi…

7/24 AMBULANS HİZMETLERİ

Acil yardım ve nakil ambulanslarımız ile 7/24 saat kesintisiz hizmet sunmaktayız. Tıbbi durumlarından ötürü diğer ulaşım araçlarını kullanamayan hastaların, şehir içi ve şehirler arası nakil işlemlerinde, güven ve konforu ön planda tutarak 7/24 saat kesintisiz hizmet vermekteyiz. Gerek yurt dışından hava yolu ile gelen veya giden hastaların karşılanması ve benzer şekilde gerek şehir içi gerekse şehirler arası naklini sağlamaktayız

Bize Ulaşım